Felvételi eljárás

• 1. Felvételi tájékoztató

A felvételi elbírálás során a tanulók rangsorát valamennyi osztályunkban az általános iskola 7. év végi és 8. félévi érdemjegyei alapján állítjuk össze, központi felvételire nincs szükség. A preferált tantárgyak: magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv.

Felvételi tájékoztatónk megtekinthető, illetve letölthető!

2017/2018. tanévben induló osztályok

SZAKGIMNÁZIUM

Tagozatkód

Tanulmányi terület megnevezése

Képzési idő

Két tanítási nyelvű német-magyar Turisztika ágazat

1+4+1 év

Két tanítási nyelvű angol-magyar Kereskedelem ágazat

Vendéglátóipar ágazat

SZAKKÖZÉPISKOLA

Tagozatkód

Tanulmányi terület megnevezése

Képzési idő

Szakács

Pincér

Cukrász

Eladó

3+2 év

Figyelem! A beiskolázási tájékoztató a 2016. szeptemberében hatályos jogszabályok alapján készült, és tartalmazza az intézmény által meghirdetendő tanulmányi területeket a középiskolai felvételi szoftverben rögzítettekkel összhangban.

• 2. Pályaválasztási és képzési kiállítás

2016. november 9-10-én került megrendezésre a pályaválasztási és képzési kiállítás,
    ahol természetesen iskolánk is bemutatkozott.

2016- Pályaválasztási és képzési kiállítás

• 3. Nyílt nap

Iskolánkban 2 alkalommal szervezünk nyílt napot!

2016. november 17-én, csütörtökön
    2016. november 24-én, csütörtökön

Mindkét alkalommal 14:30-kor kezdődik egy tájékoztató az aulában, majd lehetőség nyílik az iskolai életbe való betekintésre, tantermek, szaktantermek látogatására.

• 4. Jelentkezés

Legkésőbb 2017. február 15-éig az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Hivatalnak!

• 5. Ideiglenes felvételi jegyzék

2017. március 10-éig ide kerül feltöltésre az ideiglenes felvételi jegyzék, melyet természetesen iskolánkban is meg lehet tekinteni nyomtatott formában. Fontos, hogy a jegyzék nevet nem tartalmaz, csak OM azonosítót, és jeligét. Keresni is csak ezen utóbbiak szerint lehet majd!

A jegyzék két verzióban érhető el.

1. Kereshető formában, az OM azonosító, vagy jelige megadását követően a program megadja a rangsort, rangsorokat a kódokhoz. Ezen verzióhoz Excel programra van szükség!

Ideiglenes felvételi jegyzék - kereshető - 2017 (xlsx)

2. PDF formátumban tartalmazza az összes jelentkező OM azonosítóját, jeligéjét, és rangsorát. Keresni a Ctrl + F billentyűkombinációval lehet.

Ideiglenes felvételi jegyzék 2017 (pdf)

• 6. Módosítási lehetőség

Az általános iskola 2017. március 16, 17-én (csütörtökön és pénteken) egy alkalmat köteles biztosítani ahhoz, hogy a tanuló és a szülõ közösen módosíthassa a jelentkezési sorrendet tartalmazó tanulói adatlapot. Ez a lehetõség azért fontos, mert a felvételi eljárás során a tanulók és szüleik sok olyan tapasztalatra tesznek szert, amelynek alapján eredeti elképzelésük megváltozhat.

Ha a tanuló több iskolába vagy több tagozatra jelentkezett és a neve több helyen is szerepel a felvehetõ tanulók névsorában, akkor az ideiglenes felvételi jegyzékek ismeretében szabadon dönthet, hogy megmarad az eredeti elképzelése mellett, vagy más sorrendet alakít ki a választott tagozatok, illetve iskolák között. Ez utóbbi esetben módosított tanulói adatlapot kell kitöltenie.

Ha a tanuló az általa fontosnak tartott helyeken nagyon hátul szerepel a rangsorban, célszerû megpróbálnia az iskolákkal egyeztetve olyan tanulmányi területet találni, amire nagyobb eséllyel veszik fel.

A módosítás során az eredetileg benyújtott tanulói adatlapon feltüntetett iskolához újabb tanulmányi terület (osztály, fél osztály, csoport) írható be, illetõleg az eredetileg beírt rangsor megváltoztatható, a beírt jelentkezések azonban nem törölhetõk. Új tanulmányi terület csak az érintett középfokú iskolával történt elõzetes egyezetés alapján jelölhetõ meg, de új iskolát egyáltalán nem lehet beírni!

Az egyeztetés tényét a középfokú iskolába eredetileg benyújtott jelentkezési lapon kell feltüntetni.

A módosítás egy új módosító tanulói adatlap kitöltésével történik a korábban kitöltött tanulói adatlap érvényét veszti.

• 7. Felvétel

Az iskola 2017. április 19-én kapja meg az egyeztetett felvételi jegyzéket, majd ezt követően minden iskolánkba jelentkezett diák legkésőbb 2017. április 26-áig tértivevényes levélben kap értesítést a felvételről, vagy elutasításról.

• 8. Rendkívüli felvételi

Iskolánk a 2017/2018. tanévre rendkívüli felvételi eljárást hirdet!

Jelentkezni 2017. május 18-áig folyamatosan lehet a honlapról letöltött jelentkezési lap kitöltésével. A jelentkezési lapot az iskola titkárságán papír alapon kérjük leadni. Döntés 2017. május 19-én lesz, melyről írásban értesítjük a jelentkezőket.

Tanulmányi területek listája

Kód Rövid leírás Jelentkezési lap
    0312 Szakgimnázium
    Két tanítási nyelvű magyar-angol
    0314 Szakgimnázium
    0324 Szakközépiskola
    Eladó
  • 9. Beiratkozás

A beiratkozás 2017. június 23-án 8-12 óráig lesz.

9. Beiratkozás

A beiratkozás 2017. június 23-án 8-12 óráig lesz.