Csató Béla Megyei Röplabda Emlékverseny

Közel kétszáz középiskolás tanuló adózott röplabda-szenvedélyének az idén 41. ízben tető alá hozott Csató Béla emlékversenyen. A helyi szakmai berkekben is komoly elismerést és nívót kiharcolt kétnapos csörtén 18 megyei iskola képviseltette magát, a diákok többsége pedig saját bőrén is megtapasztalhatta, hogy miben áll a sport közösségformáló és élményorientált világa.

Gyakran hűvös távolságtartással szemléljük a fiatalokat látszólag központba emelő hangzatos dzsemborikat, hiszen ezek sok mindenről szólnak, csak éppen arról nem, ami a hitvallásuk: a diákok szórakozásáról, egészséges kikapcsolódásáról.  Ebben a légtérben egy kis oázisnak számít a Csató Béla emlékverseny, egyfelől mert évről évre megrendezik, másfelől pedig mert állandó visszatérő vendégei vannak: a város középiskoláinak többsége teljes vállszélességgel tör lándzsát az esemény mellett.  A rendezvény valódi értékét az adja, hogy 1975 óta megmozgatja, lázban tartja és szeretettel várja azokat a középiskolás csapatokat, akik a röplabdázást kedvelik és adott esetben éles versenykörnyezetben is kipróbálnák.  A rendezvény közösségalkotó szerepét kiemeli, hogy majd négy évtizede mindig megrendezésre kerül a szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátó középiskolában és a sportág iránt elkötelezett testnevelő tanárok szívesen hozzák tanulóikat a kétnapos eseményre.  Egyébiránt is különösen fontos szerepet játszik a középiskolás diákok életében a csapatsportágak jelenléte.  Az egészséges életmód, a megfelelő versenyszellem és a mozgás-kultúra ezekben az években különös prioritást élvez, ennek tanításában pedig a röplabda könnyen élen járhat. Érződött ez minden összecsapáson, valamennyi hangulatos játszmán és természetesen a rendezvényt kísérő jelentős látogatottságon is.

A tornán lány és fiú csapatok egyaránt pályára léptek és az igazán érdeklődök ugyan amatőr szinten, de láthattak izgalmas labdameneteket, ötletes adogatásokat, és kiélezett szetteket is.  A verseny a nemzetközi szabályok szerint zajlott, melynek az iskola tornacsarnoka adott otthont.  A lányok versenyében végletekig szoros összecsapásokban végül a Nagy Lajos Gimnázium diadalmaskodott, a fiúknál a Kanizsai Dorottya Gimnázium együttese vette legjobban az akadályokat.  A csapatversenyek ilyenkor szokásos értékelésén kívül a torna legjobb játékosait is megválasztották.

Csató Béla Megyei Röplabda Emlékverseny

VÉGEREDMÉNYEK:

KÖZÉPISKOLÁS LÁNYOK:

1. Nagy Lajos Gimnázium
  2. SZOSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó SZG, SZK
  3. Kanizsai Dorottya Gimnázium
  4. SZOSZSZC Horváth Boldizsár Szakgimnáziuma
  5. Jurisich Miklós Gimnázium
  6. SZMSZC Savaria Szakgimnáziuma
  7. NYME Bolyai János Gyakorló Gimnázium
  8. SZOSZSZC Tinódi Sebestyén Gimnáziuma és Szakgimnáziuma
  9. Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium

A mezőny legjobbjának Végh Júliát választották a SZOSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma csapatából

KÖZÉPISKOLÁS FIÚK:

1. Kanizsai Dorottya Gimnázium
  2. SZMSZC Gépipari Szakgimnáziuma
  3. SZOSZSZC Tinódi Sebestyén Gimnáziuma és Szakgimnáziuma
  4. SZMSZC Savaria Szakgimnáziuma
  5. Jurisich Miklós Gimnázium
  6. SZOSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó SZG, SZK
  7. Herman Ottó Szakközépiskola
  8. Berzsenyi Dániel Gimnázium
  9. Nagy Lajos Gimnázium

A mezőny legjobbjának Bujtor Kevint választották a SZMSZC Savaria Szakgimnáziuma csapatából.