A tankönyvellátás rendje

Az iskolai tankönyvellátás keretében kell biztosítani, hogy az iskolában alkalmazott tankönyvek  az egész tanítási év során  az iskola tanulói számára  hozzáférhetőek legyenek, s ennek megszervezése az iskola feladata.

1. Az iskolai tankönyvellátás megszervezéséért az iskola igazgatója a felelős.
  2. A tankönyvrendelést és  a tankönyvek terjesztését a kinevezett  tankönyvfelelős végzi el.
  3. A tankönyvfelelős feladatai:

Könyvtár bemutatkozása

Az iskolai könyvtár elsődleges feladata, hogy gyűjteményével és szolgáltatásaival az intézményben folyó oktató-nevelő munkát segítse. Ennek megfelelően a könyvtár mind a pedagógusoknak, mind a tanulóknak lehetővé teszi teljes állománya egyéni és csoportos helyben használatát a tanítás ideje alatt és a tanítási órákon kívül. A csak helyben használható dokumentumok (kézikönyvtár) kivételével állományát kölcsönzi.

Nyitva tartási idő hétfőtől csütörtökig 8.00-tól 14.30-ig
pénteken 8.00-tól 14.00-ig

Tankönyvtári szabályzat

1. Jogszabályi rendelkezések az ingyenes tankönyvellátás rendjéről:

• a tankönyvpiac rendjéről szóló 2001. XXXVII. törvény
  • 23/2004 (VIII. 27.) OM rendelet a tankönyvvé nyilvánítás, a tankönyvtámogatás, valamint az iskolai tankönyvellátás rendjéről
  • Az Oktatási Hivatal teszi közzé a tankönyvek hivatalos jegyzékét, amelyet folyamatosan felülvizsgál és frissít. A Közoktatási Információs Iroda (www.kir.hu)
  • Tankönyvi Adatbázis-kezelő Rendszere a http://www.tankonyv.info.hu/ webcímenérhető el.

2. Az ingyenes tankönyvellátási kötelezettség intézményi teljesítésének szabályai

Az ingyenes tankönyvre jogosult diákok az iskolai könyvtár nyilvántartásába felvett tankönyveket kapják meg használatra.  Ezeket a tankönyveket a diákok a könyvtári könyvekre vonatkozó szabályok alapján használják.

3. A tankönyvek nyilvántartása

Az iskolai könyvtár külön adatbázisban, „Tankönyvtár" elnevezéssel kezeli az ingyenes tankönyvellátás biztosításához szükséges tankönyveket (jelölésük TK).

4. A kölcsönzés rendje

Könyvtárhasználati szabályzat, könyvtári szolgáltatások

Az iskolai könyvtár szolgáltatásait az intézmény tanulói, nevelői, adminisztratív és fizikai dolgozói vehetik igénybe annak nyitva tartási idejében. A könyvtári tagsághoz nem elegendő, ha valaki az iskola tanulója, nevelője, vagy dolgozója, a szolgáltatások igénybe vételéhez be is kell iratkozni. A beiratkozás és az alapszolgáltatások igénybevétele díjtalan.

Az iskolai könyvtár szolgáltatásai:

• a könyvtár állományának egyéni és csoportos helyben használata
  • a könyvtárban tartott tanítási órák, csoportos foglalkozások
  • tájékoztatás, irodalomkutatás, irodalomjegyzék összeállítása
  • könyvtári rendezvények szervezése és lebonyolítása
  • a könyvtár dokumentumainak kölcsönzése
  • előjegyzés
  • könyvtárközi kölcsönzés
  • részvétel a tankönyvrendelés és ellátás szervezésében a kötelező tankönyvtári feladatokon kívül

A könyvtárhasználó jogai: