Esti felnőttoktatás általános tájékoztató

Két szakképesítés állami szakképzési rendszerben történő megszerzésének ingyenessé tétele annak érdekében történt, hogy elősegítse a felsőfokú végzettséggel nem rendelkezők szakmai karrierjének, pályafutásának megerősítését. Nem számítanak iskolai rendszerű szakképesítésnek a következők:

• olyan szakközépiskolai érettségi végzettség, mely munkakör betöltésére nem képesít;
  • gimnáziumi érettségi, mert az nem szakképesítés;
  • nem számít szakképesítésnek a főiskolai vagy egyetemi diploma sem (ezt szakképzettségnek hívják);
  • szakiskolában a 10. évfolyam teljesítése, szakközépiskolában a 12. évfolyam (érettségi) megszerzése.

Szakképesítésnek számít, de nem iskolai rendszerű szakképesítésnek az olyan államilag elismert szakképesítés, amelyet iskolarendszeren kívüli képzésben, felnőttképzésben, tanfolyamon szereztek meg. Honnan lehet tudni, hogy a szakképesítés tanfolyami volt vagy iskolai rendszerben szerzett?

Cikk folytatása

Kis- és középvállalkozások ügyvezetője II.

Belépési feltételek: érettségi végzettség, B1 szintű nyelvtudás az oktatott nyelvből, előzetes tudásszint mérése alapján, bármilyen 5-ös szintű szakképesítés vagy részszakképesítés
Kimenet: OKJ 55 345 01 Kis- és középvállalkozások ügyvezetője II.
Idegen nyelv: angol vagy német

A nagy óraszámú idegen nyelvi oktatás mellett informatikai és vállalkozási ismereteket tanulnak a hallgatók. A szakképesítés-ráépülést megszerző szakember kis- és középvállalkozások ügyvezetését látja el, és alkalmas azok vezetésére idegen nyelvi környezetben is. Feladata olyan összetett vállalatirányítási tevékenységek végzése, ahol a számviteli és a marketing információk egyidejű kezelése mellett, az irányítása alá eső munkatársak képzése, motiválása és ellenőrzése is lényeges, miközben fontos szerepet kap a rugalmas kapcsolatépítés a tulajdonosi, ágazat irányítási, valamint a helyi szervezetekkel. Kiemelt fontosságú a vezetés alá vont feladatcsoport törvényi kötelezettségeinek figyelemmel kísérése és betartatása, konkurencia-figyelés és változásmenedzsment.

Tagozat: Esti | Képzési idő: 1 év | Évfolyam: 13.

Cikk folytatása

Kis- és középvállalkozások ügyvezetője I.

Belépési feltételek: alapfokú iskolai végzettség, bármilyen 3-as szintű szakképesítés vagy részszakképesítés

Kimenet: OKJ 35 345 01 Kis- és középvállalkozások ügyvezetője I.
Idegen nyelv: angol vagy német

A nagy óraszámú idegen nyelvi oktatás mellett informatikai és vállalkozási ismereteket tanulnak a hallgatók. A szakképesítést megszerző szakember feladata olyan vállalkozás/vállaltirányítási részfeladatok elvégzése, ahol egyszerűbb számviteli és a marketing információk egyidejű kezelése mellett a vele együttműködő munkatársak képzésében, motiválásában, ellenőrzésében is kaphat feladatokat. A szakember megfelelő informatikai és idegennyelv-tudással rendelkezik ahhoz, hogy kapcsolatot tudjon fenntartani más vállalkozásokkal/vállalatokkal és szervezetekkel. A munkája során feladata a felelősségére bízott egység működésének irányítása, valamint törvényi kötelezettségeinek betartása és betartatása, konkurencia-figyelés.

Tagozat: Esti | Képzési idő: 1 év | Évfolyam: 13.