9700 Szombathely,
Nagykar utca 1-3.

Szakgimnázium

Két tanítási nyelvű turisztika ágazat

Belépési feltételek: 8 osztály sikeres elvégzése
Kimenet: Szakmai érettségi bizonyítvány
Fő idegen nyelv: német
Tagozatkód: 0311

Ezen képzési formákat azoknak az idegen nyelvek iránt érdeklődő tanulóknak ajánljuk, akik alapfokú nyelvismerettel rendelkeznek a német nyelvből. Az 5. év végén tanulóink kétnyelvű érettségi vizsgát tesznek. A kétnyelvű érettségi bizonyítvány bizonyos feltételek teljesítése esetén államilag elismert felsőfokú „C” típusú nyelvvizsgával egyenértékű.

Tagozat: Nappali | Képzési idő: 1+4 év | Évfolyamok: 9-12.

A kezdő (9. kny) évfolyamon a német célnyelvet magas óraszámban (18 óra) tanítjuk. A második évfolyamtól a közismereti oktatással párhuzamosan tanulóink megismerkednek a turisztika ágazat szakmai tantárgyaival is. Német célnyelven tanulják a célnyelvi civilizáció, turisztikai szakmai tantárgyakat.

Az érettségi vizsga után ez az osztály – a korábban tanult ágazati szakmai ismeretek beszámításával – egy év alatt szerezhet turisztikai szervező, értékesítő (OKJ 54 812 03) képesítést.

 

 

 

Ez a weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében.
Az “Rendben” gomb lenyomásával elfogadod őket!